Ověřené nákupy zboží z Číny (a ušetřené tisícikoruny)

Kde nejlépe nakupovat? Aliexpress nebo DealExtreme (DX.com)

Počet lidí, kteří nakupují z Číny stále narůstá. Svědčí o tom vzrůstající nákupy i zkušenosti nakupujících z ČR.

To co lidi většinou od nákupů ještě zdržuje je

  • strach ze zneužití platebních karet (lze odstranit několika způsoby, navíc je to stejná hrozba jako u jiných eshopů)
  • strach z reklamace (i to čínské eshopy řeší skvěle)
  • spolehlivost a důveryhodnost eshopů

Aliexpress a DealExtreme jsou důvěryhodné …

Zmíněné eshopy Aliexpress (známý taky jako Alibaba) a Dealextreme jsou v podstatě důvěryhodné obchody. Z čeho toto tvrzení vychází ? Pokud si projdete zkušenosti nakupujících, nenajdete téměř žádné stížnosti na princip fungování obchodů. Občas někomu nedojde zboží (řeší se reklamací), občas nesedí velikost oblečení (je třeba trochu mít zkušenost s velikostmi), ale rozhodně není vidět žádné stížnosti na zneužití platebních karet nebo nějaké podvody.

Který z nich je lepší? Aliexpress!

Samozřejmě nebudu nikoho přesvědčovat, vždyť i sám DealExtreme.com je skvělý a spolehlivý eshop. Obrovský rozdíl je ale v nabídce produktů. Zatímco DealExtreme uvádí, že v nabídce má nějakých 160 000 produktů, tak na Aliexpresu jich jsou milióny.

To má docela velký vliv při výběru zboží. Na Aliexpressu je opravdu obrovský výběr zboží. Zadáte název výrobku a vyjede vám hned několik desítek produktů. Můžete si teda vybrat přesně to co vám sedí nejvíce a neomezovat se na jeden či dva produkty v dané oblasti. Navíc Aliexpress sdružuje desítky různých prodejců. Díky tomu si můžete vybrat zboží u prodejce u kterého je zrovna nejlevnější – prodejci totiž neustále mají nějaké akce, takže po několika klicích seženete stejnou věc klidně i o 50% levněji.

Ilustrační příklad Aliexpress vs Dealextreme

Protože jsem fanoušek bojových umění, mrkněme se na danou oblast na obou webech. Budeme hledat kimona (doboky) pro taekwondo.

Po zadání klíčového slova „Dobok“, což je korejský název pro požadovaný oděv, nedostáváme na DealExtreme žádné produkty. Přitom DealExtreme i tyto produkty nabízí a to nejen doboky, ale i různé chrániče, bloky a další pomůcky. Musíte však zadat klíčové slovo „taekwondo“. To však samozřejmě znamená, že ve výsledcích už je všechno možné související s taekwondem, nicméně dobok je tu zastoupen pouze v jednom kusu.

Naopak Aliexpress pojem „dobok“ zná dobře a nabízí cca 200 produktů (některé se sice opakují, ale i tak). Takže dostáváme velmi dobré a relevantní výsledky a můžeme rovnou vybírat. A je z čeho. Kromě tradičních bílých doboků, jsou zde méně časté černé, červené i modré doboky, levnější obyčejné i dražší doboky s různými ozdobnými prvky, dětské i dospělé doboky, letní provedení apod.

A to si vezměte, že jsme porovnávali tak netypickou oblast jako jsou potřeby pro bojová umění.

Nicméně této problematice se budemě věnovat i dále …

Nejlepší nabídky VČAS
Pošleme vám čas od času ty nejlepší nabídky. Vše pečlivě ověřuje, testujeme a maily budeme posílat minimálně.

Váš email (vyžadováno)


Stále přidáváme nové zboží a informovanost se vyplatí.