Ověřené nákupy zboží z Číny (a ušetřené tisícikoruny)

Jak nakupují v Číně mladé blogerky?

V Číně už dnes nakupuje kdekdo, včetně teenagerů. Někteří z nich, hlavně mladé bloggerky jako je Adele Seven pak na svých blozích upozorňují především na zajímavé módní oblečení z Číny za zajímavé ceny. Zde jsou informace, které poskytla ostatním Adele:

Určitě každý někdy uvažoval o nakupování pomocí internetových stránek ze zahraničí.

Jak vědět, že mi opravdu prodávající pošle správný produkt, který jsem chtěl/a?

Vše začíná vybrání internetového obchodu. Mě se osvědčily e-shopy jako je Aliexpress nebo Sheinside. Tam můžete najít oblečení, doplňky, kosmetické štětce nebo třeba plavky. Oba e-shopy posílají věci z Číny.

Důležité je, aby jste si předem přečetli vše, co se na stránkách píše. Ano, pro vás kteří neumí moc anglicky to bude hrůza, ale alespoň to zkuste nebo se někoho zeptejte. Tam se můžete dozvědět jestli stránka má nebo nemá poštovné. U zmiňovaných e-shopech poštovné není, ale platí se podle váhy produktu a dalších věcí. Když si budete objednávat více věcí, které budou mít víc jak 20 eur, nejspíš budete muset zaplatit Clo. Bohužel, je to dohromady velmi drahé a i když objednané boty stojí 150 Kč, vy společně se  clem můžete zaplatit i trojnásobek. To se stává velmi často, a proto je  nejlepší si předem promyslet co si kupuji a kolik to stojí.

Pokud je vaše objednávka větší a bojíte se, že bude příliš těžká a že tím budete platit nějaké doplatky, objednejte si věci po kouskách. Tím si můžete být jistí, že žádné clo platit nebudete, ale jen v tom případě že není celková hodnota objednávky víc jak 20 eur na to si dávejte ještě jednou pozor.

Já jsem to takto přesně udělala a za dvoje boty jsem platila jen 150 Kč.

Dál co se osvědčí jsou slevy a akce. Stačí je sledovat a Váš vyhlédnutý oblek se může z 20 eur dostat na 5.

Některé kousky oblečení mohou být ve velikosti „one size“ . Je na vás, jestli zariskujete, že Vám bude malý či velký, ale tohle nedoporučuji.

Může se stát, že vám domů přijde jiná velikost a nebo vám také nemusí přijít vůbec.Tady se můžeme hádat jestli za to může e-shop a nebo cesta poslání z Číny až k vám domů.

V jakémkoliv případě bych napsala majiteli e-shopu a domluvila bych  se na případnou reklamaci.Oni Vám moc rádi odpoví a poradí. Jsou velice příjemní a ochotní!

Otázka je, proč mám tohle  nakupování ráda a kde jsem se o něm dozvěděla.

Dozvěděla jsem se o něm z článků a videí na Youtube a jiných stránkách. Tam se mi produkty velice zalíbily a proto jsem se rozhodla zkusit si něco také objednat. Měla jsem trochu strach, ale vše bylo v pořádku. Od té doby nakupuji z Číny velmi často. Líbí se mi jejich velký výběr zboží a ceny.

Nejlepší nabídky VČAS
Pošleme vám čas od času ty nejlepší nabídky. Vše pečlivě ověřuje, testujeme a maily budeme posílat minimálně.

Váš email (vyžadováno)


Stále přidáváme nové zboží a informovanost se vyplatí.