Ověřené nákupy zboží z Číny (a ušetřené tisícikoruny)

100 realizovaných nákupů z Číny. Zkušenosti předčily očekávání ?

Před nedávnou dobou jsem si všiml, že počet nákupů z Číny dosáhl pěkně kulatého čísla: 100. Sto realizovaných nákupů. Jaké jsou tedy zkušenosti?

Shrnutí

Shrnutí provedu hned na začátku, podrobnosti rozepíšu předem.

  • Nakupuji produkty u kterých nečekám problémy
  • Všechny tyto produkty jsou vždy minimálně třikrát levnější než identické produkty v ČR
  • Zásadně neplatím poštovné, využívám dopravu z Číny zdarma (freeshipping)
  • Doba dodání se liší a pohybuje se průměrně kolem měsíce
  • Platím kartou a nemám problém s důvěrou
  • Ze 100 nákupů jsem 4 odmítnul (reklamoval). Odmítnutí bylo uznáno, peníze vráceny zpět, zboží mi bylo ponecháno.

Reklamace

Začnu s tím, čeho se lidi nejvíce bojí a z čeho jsou taky nejvíce překvapení).

U nakupování z Číny nejde moc mluvit o reklamacích. Aliexpress nabízí ochrannou lhůtu a v rámci ní lze otevřít tzv. „spor“ (dispute) a obchod zrušit. Ochrannou lhůtu, lze prodlužovat dokud kupující neodsouhlasí, že produkt byl doručen v pořádku. Já běžně tuto lhůtu natahuji na 60 dní, což je vždy od prodejce akceptováno.4

4 nákupy ze 100 jsem takto „reklamoval“. Jednalo se o

  • taekwondo kimono – dobok (správná velikost, ale prodejce se nezmínil, že je dobré si kupovat dobok o číslo větší – z estetických důvodů).
  • MMA šortky – v jednom případě došla špatná velikost, ve druhém byl materiál odlišný od předchozího nákupu stejného zboží (ale šortky samy o sobě byly v pohodě )
  • Ipad kabely – ty se mi rozpadly

Ve všech případech jsem s touto „reklamací“ neměl žádný problém, vše bylo uznáno, peníze vráceny na účet během několika dní a nikdo nepožadoval zaslání zboží zpět. České eshopy se mohou s přístupem k reklamacím zahrabat.

Co nakupuji…

Jak bylo zmíněno, nakupuji to, kde nečekám žádné problémy. Jednoduché výrobky kde nejde nic zkazit např.

Tábornické potřeby

Pěkných a spolehlivých nožů za 200 kč jsou na Aliexpressu desítky a na nafukovacích polštářích nebo celtách není už vůbec co zkazit,
 

Oblečení

Tabornické potřeby a spousta dalších věcí jsou opravdu bezproblémové, u oblečení asi bude panovat trochu nedůvěra ohledně velikostí. Já toho nakoupil už dost a až na jednu výjimku nebyl problém. Stačí opravdu změřit velikost pasu, případně další rozměry a dostanete vyhovující produkt. Já jsem nakupoval hlavně trička. Speciálně ta nekrčivá rychleschnoucí trička oceňuji pro jejich praktičnost nejvíce. Používám je na sport a protože sportuji téměř denně, nakoupil jsem toho spousty :-) Vyperu, nemusím žehlit a pořád mám připraveno několik sad oblečení na další trénink. Na bojové sporty mám několikery MMA kraťasy a nemůžu si stěžovat. Nakoupil jsem i klasické kraťasy, spodní prádlo,  MMA trička aj. Nejvíce jsem se bál u úplého cyklistického dresu, zda mi padne – a je super. Taky mountine bike dresy vypadají skvěle a není na nich co zkazit.

   

Sportovní potřeby, věci pro cyklisty

Trička, dresy už jsem zmínil. Nakoupil jsem také „rychlá“ švihadla, svítilny na kolo (všechna tato světla z Číny mají brutální svítivost), levné jsou také downhill pedály. a vůbec pro cyklisty je toho na aliexpresu mrtě.

 

Nejlepší nabídky VČAS
Pošleme vám čas od času ty nejlepší nabídky. Vše pečlivě ověřuje, testujeme a maily budeme posílat minimálně.

Váš email (vyžadováno)


Stále přidáváme nové zboží a informovanost se vyplatí.