Ověřené nákupy zboží z Číny (a ušetřené tisícikoruny)

Rizika při nakupování v Čínském eshopu

Mnoho lidí si může myslet, že nákupy z Číny jsou riskantní. Ve skutečnosti je však nakupování v čínských eshopech dokonce bezpečnější než v ČR.

Možná vás napadají tyto otázky:

Objednám zboží a ono mi nepřijde…

Bohužel, typicky česká úvaha. To jen v ČR máme eshopy, které podvádějí, inkasují peníze a nezašlou výrobek. Morálka Číňanů je úplně někde jinde. Díky budhismu, konfucionismu a snad i komunismu je morálka a poctivost v Číně na vysoké úrovni. Čínské eshopy rozesílají zboží do celého světa (včetně USA, Španělska, aj.) a nemohou si dovolit špatné ohlasy. Navíc při nedoručení zboží prostě rovnou vyplatí celou cenu zboží a nic dalšího neřeší. A v praxi? Z několika desítek kusů mi přišlo vše co jsem objednal.

Bude se to špatně reklamovat…

Velký omyl. Snad největší. Nelíbí se vám dodané zboží? Vyreklamujete jej za 5 minut! Žádná 30 denní doba na posouzení reklamace. Žádné výmluvy na to, že „ve vycházkové obuci se nesmí chodit v dešti“.  Peníze vám vrátí bez problémů.

Objednám si zboží, dojde jiné a už jej nevyměním…

Další velký omyl. Pokud vám přišlo zboží poškozené, s jinými parametry či jiné velikosti než jste si objednali, tak do dvou minut zadáte reklamaci a běhěm několika dní vám bez dalších dotazů dorazí peníze zpátky na účet.
A co praxe? Reklamoval jsem několik kusů oblečení. Bylo menší než jsem čekal. Peníze už mám dávno zpět. A oblečení? Nemusel jsem posílat nikam zpět, zůstalo mi doma…

 

Nejlepší nabídky VČAS
Pošleme vám čas od času ty nejlepší nabídky. Vše pečlivě ověřuje, testujeme a maily budeme posílat minimálně.

Váš email (vyžadováno)


Stále přidáváme nové zboží a informovanost se vyplatí.